sobota, 29 listopada 2014

Fronda brzytwy się chwyta. W odpowiedzi na „Protokoły Mędrców Putina”

Nie dziwię się, że tekst opublikowany na łamach portalu Fronda.pl - będący odpowiedzią na publikację Prawy.pl - nie jest podpisany imieniem i nazwiskiem. Pod takim bełkotem wstyd się bowiem podpisać. Dobra wiadomość jest taka, że nerwowa i zmanipulowana odpowiedź na tekst „Protokoły Mędrców Syjonu instrukcją dla Frondy i Gazety Polskiej” świadczy o tym, że oto Fronda została trafiona i... zatopiona.
 

Na czym polega manipulacja (kolejna zresztą) anonimowych redaktorów portalu Fronda.pl? Otóż, w opublikowanym na łamach Prawy.pl tekście [LINK], autorstwa niżej podpisanej, wyraźnie wskazuję, iż do prawdziwości zawartych w Protokołach tez doszłam za pomocą dedukcji. Nie oceniam ostatecznie prawdziwości samego dokumentu, a jedynie zawarte w nim treści. Tymczasem Fronda.pl w tekście pt. „Protokoły Mędrców Putina” twierdzi, że wiedzę o Protokołach czerpię z Wikipedii - manipulacja ta, jak przypuszczam, jest wzięta z tego, gdyż użyłam w tekście nazwy Wikipedii, jako miejsca, gdzie podaje się informację, jakoby Protokoły były fałszywką. Co więcej, anonimowi redaktorzy słowem się nie zająknęli, że na Protokoły Mędrców Syjonu natrafiłam dzięki postaci Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, o czym wyraźnie napisałam.

Reasumując, anonimowi redaktorzy portalu Fronda.pl nie wspominają, że przed Protokołami przestrzegał założyciel Niepokalanowa, nie podpierają się analitycznym myśleniem, a jedynie opierają się - nie wskazując przy tym konkretnego źródła - na „nowoczesnej nauce” (cokolwiek to znaczy). Każdy dziś może napisać książkę, nazwać siebie naukowcem, a liczne uniwersytety rozdają takie tytuły na lewo i prawo... Czy mamy wierzyć im na słowo? Skąd mamy wiedzieć kto mówi prawdę, a kto kłamie, skoro tych skrajnie różnych opinii jest tak dużo? Odpowiedź jest prosta. Z logiki. Arystoteles dał nam najcudowniejsze narzędzie do poznawania prawdy. Wystarczy rozglądać się dookoła, analizować sytuację i wyciągać wnioski. Kolejny raz zachęcam więc do zapoznania się z Protokołami Mędrców Syjonu [LINK].

 
Nie jest tu kluczowe kto te Protokoły napisał i w jakich okolicznościach powstały. Nie ważne, że - cytując za Fronda.pl - „Nowoczesna nauka już dawno udowodniła nieautentyczność „Protokołów”, oceniając je jednoznacznie jako carskiej ochrany fałszerstwo.”. Liczy się jedynie to, że wszystkie zawarte tam tezy są realizowane. To, co tam jest opisane dzieje się tu i teraz, a my wszyscy doświadczamy tego na własnej skórze.

Agnieszka Piwar

Tekst został opublikowany na portalu Prawy.pl: http://www.prawy.pl/z-kraju/7681-fronda-brzytwy-sie-chwyta-w-odpowiedzi-na-protokoly-medrcow-putina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz