czwartek, 27 listopada 2014

Nie dajcie się wciągać w zemstę na Iranie, który nie padł na kolana!

Aroganckim mocarstwom nie udało się powalić Iranu na kolana, teraz Zachód żeruje na emocjach międzynarodowej opinii i wytacza działa zrównując Iran z Państwem Islamskim (ISIS). Paradoks polega na tym, że to Stany Zjednoczone stworzyły ISIS, zaś sam Iran wielokrotnie krytykował działania Państwa Islamskiego. Publikuję poniższy list, jako komentarz do tej paradoksalnej sytuacji.


Do Zespołu CitizenGo

Szanowni Państwo,

Od dawna podpisuję się pod listami zamieszczanymi na portalu CitizenGo.pl. Co więcej, jako dziennikarka wiele razy nagłaśniałam Wasze akcje i pisałam o nich artykuły. Dziś jednak zmuszona jestem zaprotestować w związku z zastosowaną przez Was manipulacją, jaka wyłoniła się w akcji: "Teraz STOP prześladowaniom w Iranie".

Po pierwsze, w liście rozesłanym do Waszych adresatów piszecie Państwo, że w Iranie "tylko przez pół roku wydano i wykonano wyroki śmierci na 411 osobach!", jednak nie dodajecie, za co konkretnie były to wyroki. Jest to straszna manipulacja, ponieważ tytuł oraz podprowadzenie w tekście sugerują, że były to wyroki wykonane na chrześcijanach za ich wiarę, a nie na zwykłych przestępcach.

Po drugie, jaki związek z Iranem ma podana przez Państwa informacja o spalonym żywcem chrześcijańskim małżeństwie w... Pakistanie? Tu również Państwo manipulujecie, ponieważ nie piszecie, iż miało to miejsce w Pakistanie, a jedynie, że do tej zbrodni doszło. I znów, przy tak podanym w informacji tytule, może to Czytelnikom sugerować, że wspomniane małżeństwo zostało spalone w Iranie.

Po trzecie, co wspólnego z Iranem ma przytoczony w Waszym liście cennik niewolnic (dziewczynek i kobiet) Państwa Islamskiego (ISIS)? Czy Państwo zdają sobie sprawę, że Iran jest zdecydowanie po przeciwnej stronie tego tworu jakim jest ISIS?

Po czwarte, czy Państwo zapoznali się z informacją jaką podało niedawno Radio Watykańskie, że po 18 latach pracy ukazało się Pismo Święte przełożone na współczesny język perski, którym obecnie posługują się Irańczycy? W najbliższym czasie wydane zostanie 300 tys. egzemplarzy nowego tłumaczenia Biblii, która trafi do irańskich chrześcijan w diasporze i w ojczyźnie. Czy gdyby Iran był tak wrogi wobec wyznawców Chrystusa, jak Państwo to opisujecie, to czy wydarzenie, o którym poinformowało Radio Watykańskie, miałoby w ogóle prawo zaistnieć?

Po piąte, czy Państwo zdają sobie sprawę, że konstytucja Iranu gwarantuje chrześcijanom trzy miejsca w Parlamencie i po każdych wyborach prawo to jest egzekwowane?

Po szóste, czy zdajecie sobie sprawę z tego, że państwo irańskie od kilkudziesięciu lat utrzymuje i opiekuje się katolickimi cmentarzami w Iranie, na których spoczywają Polacy, którzy odeszli na perskiej ziemi w czasie II wojny światowej?

Nie posądzam Was o złą wolę, bo robiliście wiele bardzo dobrych i wartościowych akcji, które skutecznie wpływały na opinię publiczną. Dlatego nie potrafię tego zmanipulowanego ataku na Iran uzasadnić inaczej, jak tym, że Zachód kolejny raz wszczyna nagonkę na ten kraj, a Was jedynie wykorzystuje, żerując na Waszej wrażliwości.

Skąd ten nagły (kolejny zresztą) atak na Iran? Najprawdopodobniej chodzi o zemstę, za to, że podczas ostatnich rozmów z grupą 5+1 (USA, Rosja, Chiny, Francja, Wielka Brytania i Niemcy) Iran nie padł na kolana. W mediach w Polsce mogliśmy zobaczyć takie oto zajawki: "Aroganckim mocarstwom nie udało się powalić Iranu na kolana - czytamy na koncie na Twitterze związanym, według ekspertów, z najwyższym irańskim przywódcą duchowo-politycznym ajatollahem Sajedem Mohammadem Alim Chameneiem. W kolejnej wiadomości lider napisał, że w jego opinii "kierowana przez USA koalicja przeciwko ISIS (Islamskiemu Państwu Iraku i Lewantu; obecnie istnieje pod nazwą Państwo Islamskie) jest bezczelnym kłamstwem. Posługując się ISIS Stany Zjednoczone chcą podtrzymać wojnę między muzułmanami"."

To jest zemsta, nie dajcie się w to wciągać.
 
Agnieszka Piwar
dziennikarz


------------------------

Poniżej PETYCJA CitizenGo w wersji oryginalnej: 

Teraz STOP prześladowaniom w Iranie

Po objęciu prezydentury przez Hassan Rouhani wydawało się, że sytuacja chrześcijan może ulec dobrej zmianie. Niestety, rzeczywistość okazała się dramatyczna. Tylko przez pół roku wydano i wykonano wyroki śmierci na 411 osobach!
Państwo Islamskie rozwija się, a kolejni chrześcijanie są mordowani. Pewnie wielu z Państwa czytało o spaleniu żywcem chrześcijańskich małżonków, których rozwścieczona społeczność wrzuciła do pieca (podobno podczas porządków w domu małżonkowie wyrzucili stos papierów, a ktoś z sąsiadów uważał, że było w nim także kilka stron koranu). Niedawno islamiści opublikowali cennik niewolnic: dziewczynki do 9 roku życia kosztują ok. 580 zł, podczas gdy np. kobiety w wieku 20-30 lat - 290 zł. Dramat trwa.

Dlatego tym bardziej musimy działać! Przekonaliśmy się, że nasze działanie, nasze "klikanie" ma sens! Chcemy zwrócić uwagę polityków i całych międzynarodowych organizacji na problemy prześladowań i ludobójstwa, którym ciągle społeczność międzynarodowa za mało przeciwdziała.

(...)

Po mojej interwencji, w której wypunktowałam kłamstwa i manipulacje, treść petycji w niektórych miejscach została skorygowana (nie ma już m.in. wzmianki o 'cenniku niewolnic' i 'spalonym małżeństwie'). Do dziś nikt z zespołu CitizenGo nie przeprosił Irańczyków za obrzydliwą manipulację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz