czwartek, 5 marca 2015

Bardzo ważny film nt. ubiegłorocznej sesji Synodu Biskupów ds. Rodziny

Przymknąć oko na grzech! Tak najkrócej można podsumować szaleńcze postulaty niektórych hierarchów Kościoła katolickiego. W mediach temat już się znudził. Został zastąpiony innymi sensacjami. Na szczęście, dzięki Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi powstał film, który udokumentował kulisy zamachu na rodzinę, do jakiego doszło w Watykanie.
 

Choć mamy do czynienia z dokumentem, przechodzą ciarki jakbyśmy oglądali thriller. Nie sposób bowiem bez emocji patrzeć na to, jak podczas ubiegłorocznego synodu grupa wysoko postawionych duchownych wystąpiła przeciwko rodzinie, lobbując na rzecz akceptacji grzechu cudzołóstwa (w tym aktu homoseksualnego) i wiążącego się z tym świętokradzkiego przyjmowania Komunii Świętej. Okazuje się, że w strukturach Kościoła katolickiego mamy bardzo wyraźny podział na obóz postępu i obóz obrony tradycyjnego, niezmiennego stanowiska Kościoła. Z przerażeniem uświadamiamy sobie, że ten pierwszy okazał się być większy. Ostatecznie wymóg dwóch trzecich głosów uchronił przed katastrofalnymi zmianami.

Film Październikowa rewolucja. Co się stało na synodzie? to niezwykle ważny dokument wyreżyserowany przez Krystiana Kratiuka, zastępcę redaktora naczelnego portalu PCh24.pl. Wyobraziłam sobie pewną (nieco optymistyczną) scenę. Za sto lat film jest dostępny już tylko jako archiwalne nagranie. Ogląda go grupa dziennikarzy i z przerażeniem stwierdza: - Cóż to były za okropne czasy! Przewodniczący episkopatu jednego z europejskich krajów oznajmił publicznie, że w imieniu całego episkopatu przywiezie na synod petycję dotyczącą zmiany nauczania Chrystusa. Tak, w Watykanie mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której starły się ze sobą Teologia Chrystusa z Teologią Judasza.


W filmie wypowiadają się m.in. prof. Roberto de Mattei, ks. prof. Dariusz Oko, dr Julio Loredo oraz publicyści związani ze Stowarzyszeniem im. Ks. Piotra Skargi, w tym Sławomir Skiba, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Polonia Christiana” i Piotr Doerre, redaktor naczelny portalu PCh24.pl.


Film dokumentalny Październikowa rewolucja. Co się stało na synodzie? można zamówić TUTAJ. Zachęcam także do śledzenia wydarzeń związanych z projekcją filmu. Najbliższy pokaz odbędzie się 12 marca w Lublinie, o godz.18.00 w sali ZR NSZZ Solidarność, przy ul. Królewskiej 3. Po projekcji spotkanie z reżyserem. Wstęp wolny.


Agnieszka Piwar
fot. kadr z filmu


Tekst ukazał się na portalu Prawy.pl: http://www.prawy.pl/z-kraju/8671-polecamy-bardzo-wazny-film-nt-ubieglorocznej-sesji-synodu-biskupow-ds-rodziny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz