poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Solidarni z Grzegorzem Braunem trzaskali drzwiami przed wrocławskim aresztem

W sobotę odbyła się wielka pikieta w obronie Grzegorza Brauna. Środowiska patriotyczne i niepodległościowe zebrały się przed aresztem we Wrocławiu, w którym przetrzymują znanego reżysera. Uczestnicy manifestacji w ramach solidarności z osadzonym przechodzili przez specjalnie ustawione drzwi z napisem „Sala Rozpraw” z trzaskiem zamykając je za sobą.
 
Przypomnijmy, Grzegorz Braun został skazany na tydzień aresztu za to, że ramach protestu wobec nieprawidłowościom sądu wyszedł z sali rozpraw i rozgłośnie zamknął za sobą drzwi.
 
ZOBACZ: Czekając na wykonanie wyroku... Kolejna odsłona sprawy Grzegorza Brauna
 
Aresztowanie Brauna ma związek z absurdalnym procesem, który toczy się już siódmy rok. Reżyser został oskarżony o to, że sam jeden pobił kilku policjantów (!). Tymczasem Braun twierdzi, że 12 kwietnia 2008 roku to on został poturbowany przez funkcjonariuszy policji, którzy odmówili wylegitymowania się. Złożył w tej sprawie oficjalną skargę, którą jednak odrzucono. Niedługo po tym, to jego oskarżono.
 
Dostępne w sieci informacje dotyczące sprawy wyraźnie wskazują na stronniczość sądu oraz towarzyszące procesowi rażące nieprawidłowości. Tylko podczas jednej z ostatnich rozpraw pozbawiono Brauna jego podstawowego prawa do obrony - nie miał możliwości zadania pytań bardzo istotnemu świadkowi. Był nim jeden z oskarżających go byłych policjantów, który za przyzwoleniem sądu opuścił salę rozpraw, bo miał „do podpisania kontrakt za dwa miliony”. Kiedy oskarżony zaprotestował wobec tym nieprawidłowościom - najpierw został ukarany grzywną, a potem aresztem.
 
ZOBACZ: Grzegorz Braun ARESZTOWANY!
 
Proces, w którym ten wielki reżyser występuje jako oskarżony kompromituje i hańbi wymiar sprawiedliwości III RP. Warto odnotować, że za prześladowanym Grzegorzem Braunem nie wstawili się politycy tzw. opozycji.
 
Sobotnią manifestację zorganizowały m.in. Stowarzyszenie Solidarni2010 i Solidarność Walcząca. Przed aresztem zgromadziły się środowiska prawicowe i niepodległościowe, wśród nich znani opozycjioniści z lat '80.
 
Środowiska patriotyczne nie mają wątpliwości, że nękanie znanego reżysera ma związek z jego bezkompromisową postawą, odwagą w mówieniu niewygodnej dla wielu prawdy i twórczością filmową. Jego dokumenty, takie jak „Towarzysz Generał”, „Poeta pozwany”, „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, „TW Bolek” czy „Transformacja. Od Lenina do Putina” są solą w oku dla obecnego systemu. Warto przypomnieć, że aresztowanie Brauna opóźniło pracę nad realizacją jego najnowszego filmu, który nawiązuje do historii Mary Wagner - katoliczki z Kanady prześladowanej za antyaborcyjną działalność.
 
Agnieszka Piwar
fot. youtube.pl

Tekst ukazał się na portalu Prawy.pl: http://www.prawy.pl/z-kraju/6569-solidarni-z-grzegorzem-braunem-trzaskali-drzwiami-przed-wroclawskim-aresztem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz