środa, 22 czerwca 2011

Z wizytą u abp. Henryka Hosera

22 czerwca przedstawiciele Oddziału Warszawskiego KSD spotkali się z JE abp. Henrykiem Hoserem. W czasie półgodzinnej rozmowy ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej udzielił dziennikarzom cennych wskazówek, podkreślając, że w swojej pracy powinniśmy kierować się prawdą, odwagą i inteligencją.- Jeżeli te trzy wyznaczniki dziennikarze zgromadzą w jedno - będą skuteczni, prawdziwi i wiarygodni - stwierdził arcybiskup. Hierarcha zachęcał również do podejmowania pracy w mediach niszowych, bo za ich pośrednictwem także możemy docierać do odbiorców z Dobrą Nowiną. 

W nawiązaniu do patrona Oddziału Warszawskiego KSD - św. Maksymiliana Kolbego, abp Hoser powiedział, że  franciszkanin z Niepokalanowa w działalności medialnej wyprzedzał swój czas. - Miał zdolność odczytywania tego co nadchodzi. I w związku z tym dostrzegał całość mediów jako drogę nowej ewangelizacji. Mediów, które docierają tam, gdzie fizycznie dotrzeć nie możemy. Mediów, które służą jakiejś wielkiej sprawie - nie ukrytej co do celów i motywów - ale ujawnionej, przedstawionej jako swego rodzaju cel do którego dążymy, jako ideał, który jest nam potrzebny - stwierdził ordynariusz warszawsko-praski.

Hierarcha zaznaczył, że chrześcijanin czerpie z najlepszych źródeł - z prawdy, która nie jest koniunkturalna, z postawy, która nie jest przejściowa. - "My czerpiemy budując nie na piasku, a na skale. Wiemy, że świat w którym żyjemy ma swoją logikę i nie jest dziełem przypadku, tylko jest dziełem Kogoś a nie czegoś.” I właśnie taki świat zdaniem abp. Hosera powinniśmy głosić. „Świat jednocześnie nadziei i optymizmu, dlatego, że Pan powiedział „Jam zwyciężył świat” (J 16, 33).”

Na zakończenie spotkania abp Henryk Hoser udzielił nam swojego błogosławieństwa oraz zapewnił o modlitwie i duchowym wsparciu dla naszego Stowarzyszenia.

Delegaci OW KSD otrzymali także prezent od arcybiskupa - poświęcony różaniec.

Red. Agnieszka Piwar 

Źródło: http://ksd.media.pl/aktualnosci/353-ksd-u-abp-hosera

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz