czwartek, 8 stycznia 2015

Mary Wagner wybrała czystość i męczeństwo. Pikieta przed ambasadą Kanady

Jakież zaskoczenie musiało pojawić się na twarzach pracowników ambasady Kanady w Warszawie, kiedy zza okien ujrzeli modlących się na Różańcu Polaków wyrażających solidarność z Mary Wagner. Kanadyjka w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia ponownie została aresztowana i osadzona w zakładzie karnym. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości ściga dzielną katoliczkę, bo walczy ona o prawo do życia nienarodzonych dzieci.

Przed płotem ambasady pikietowało dziś około 150 osób. Wielu z nich trzymało transparenty przypominające prawdę o tym, że tzw. aborcja, to zabijanie ludzi. W pikiecie wzięli udział m.in. Jacek Kotula i Przemysław Sycz, którzy za mówienie prawdy o tym, że w szpitalu Pro Familia w Rzeszowie zabija się dzieci, są obecnie nękani procesami sądowymi. Mariusz Dzierżawski w imieniu Fundacji Pro - Prawo do Życia odczytał list otwarty do premiera Kanady, który następnie złożono w ambasadzie.

Przed rozpoczęciem modlitwy różańcowej ks. Piotr Bałtarowicz zwrócił uwagę na fakt, że dzisiejsza pikieta przypadła w rocznicę urodzin Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. To niezwykle cudowna zbieżność. Mary Wagner wielokrotnie podkreślała, iż inspiruje ją właśnie Męczennik z Auschwitz. Jak wiemy, franciszkaninowi z Niepokalanowa w dzieciństwie objawiła się Maryja, która zaoferowała mu dwie korony: białą i czerwoną. Pierwsza miała symbolizować wytrwanie w czystości, a druga męczeństwo. Na pytanie Maryi, którą wybiera - młody Rajmund Kolbe zdecydował się na obie. Dziś, róże w kolorach czerwonym i białym polscy obrońcy życia wręczyli przedstawicielom ambasady kraju, z którego pochodzi Mary Wagner. Ten symboliczny gest przypomniał także o tym, że dzielna obrończyni życia wręcza białe róże kobietom, które przychodzą do tzw. klinik aborcyjnych z zamiarem zabicia swojego dziecka.


Organizatorzy pikiety w obronie Mary Wagner zapowiedzieli, że będą koleje manifestacje. Następna już za miesiąc.

 
Agnieszka Piwar

 
 
 
Relacja ukazała się na portalu Prawy.pl: http://prawy.pl/z-kraju/8018-mary-wagner-wybrala-czystosc-i-meczenstwo-pikieta-przed-ambasada-kanady-zdjecia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz